Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid 23. jaanuaril peaminister Andrus Ansipile arupärimise Aidu karjääri sulgemise osas. Karjääri sulgemisel koondatakse pea 300 inimest.

„AS Eesti Energia Kaevandused teatas eelmisel nädalal, et ettevõte alustab käesoleva aasta jaanuaris Aidu põlevkivikarjääri sulgemise protsessi, kuid karjääri 351 töötajast saavad vaid 61 edaspidi tööd Narva karjääris,“ selgitas Riigikogu majanduskomisjoni liige Lembit Kaljuvee. 

Kaljuvee sõnul oli siiani teada, et Aidu karjääri ammendumisel avatakse ligi 6 miljoni tonnise põlevkivi varuga Aidu-3 allmaakaevandus. „Läinud nädalal otsustas ettevõtte nõukogu siiski loobuda Aidu-3 kaevanduse kasutusele võtmisest. Sellise sammuga toimub põlevkiviressursi raiskamine, kuna potentsiaalne põlevkivivaru jääb hetkel kaevandamata ning kunagi hiljem selle juurde tagasi tulemine läheb oluliselt kallimaks.“

„Leiame, et tegemist on hetkekasumit taotleva lühinägeliku otsusega, mis ei arvesta tulevikuperspektiivi,“ lisas Kaljuvee.

Peaminister peab vastama järgmistele küsimustele: kuidas Te hindate 290 inimese koondamist piirkonnas, kus on Eesti üks kõrgemaid tööpuudusi? Kas sulgemisotsusel ei tuleks arvestada ka pikaajalist tulukust ning fakti, et tulevikus on sealse potentsiaalse põlevkivivaru kaevandamine oluliselt kallim?

Tagasiside