Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid kolmapäeval, 30. jaanuaril arupärimise peaministrile Andrus Ansipile, kus soovitakse teada, mis on saanud Estonian Airi sponsorlepingust jäähoki maailmameistrivõistluste korraldamiseks.

„Eelmise aasta lõpus andis Estonian Airi uus juht Jan Palmér mõista, et on tekkinud raskused vabanemaks  sponsorlepingust 2012. ja 2013. aastal toimuvate jäähoki maailmameistrivõistluste korraldamiseks. Avalikult on keeldutud sponsorlepingu mahtu kommenteerimast, kuid ajakirjanduse andmetel hinnatakse seda ligi miljoni euro suuruseks,“ rääkis arupärimise üle andnud Keskerakonna peasekretär Priit Toobal. 

Toobal lisas, et ei saa tähele panemata jätta fakti, et 2012. aasta kevadel teatasid toonane Estonian Airi nõukogu esimees Joakim Helenius ja tegevjuht Tero Taskila Eestisse tippjäähokiklubi loomisest, mis alustab võistlemist Soome liigas.

Ansipilt oodatakse vastust järgmistele küsimustele: Millises seisus on läbirääkimised lõpetamaks Estonian Airi sponsorleping jäähoki maailmameistrivõistlusteks? Kui suure summa on Estonian Air kulutanud jäähoki maailmameistrivõistluste spondeerimiseks? Kuidas on asjast huvitatutel võimalik mainitud sponsorlepinguga tutvuda? Kas võite kinnitada, et Joakim Heleniuse ja Tero Taskila plaanidesse luua oma hokiklubi ei ole investeeritud Estonian Airi raha sponsorlepingu kaudu? Kas peate mõistlikuks, et Estonian Air sõlmis jäähoki maailmameistrivõistluste sponsorlepingu, samal ajal kui kuus teeniti keskmiselt 2-2,5 miljonit eurot kahjumit?

Tagasiside