Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise pensionide vähendamise kava kohta, millega tõi avalikkuse ette reformierakondlasest Valga linnapea Ivar Unt.

„Vabariigi Valitsuse juhtimisel on ühiskonnas juba piisavalt ebakindlust külvatud,“ ütles Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus. „Tõstetud on kaudseid makse, pensioniiga ning vähenenud on inimeste sissetulekud. Ühekski eelnevaks otsuseks pole valitsuse juhtivad erakonnad valijalt mandaati saanud. Otsused on tehtud kiirustades ja ilma aruteluta. Ebakindlust on külvanud ajakirjanduses esitatud väited, justkui sooviks valitsus asuda pensione vähendama.“

19. aprilli Postimehes kirjutab oma arvamusloos „Pensionikassa viiks tasakaalu pensionide vähendamine„ reformierakondlasest Valga linnapea Ivar Unt järgmist:

„Pole ühtegi selget argumenti, miks pensione vähendada ei tohi, kui maksutulud on vähenenud. Iga pere saab aru, et kui perel on kulutada x summa raha ja kui see väheneb, siis laenuraha peal kaua vastu ei pea. Nii on ka riigiga – kui raha pole, tuleb kokkuhoidlikumalt hakkama saama, seni kuni jälle on paremad ajad. Seega on tegeldud probleemiga poolikult ja ma ei saa oma koduparteid süüdistada selles, et nad soovivad ka järgmistel valimistel head tulemust saada“.

Keskerakonna fraktsioon soovib peaministrilt arupärimises vastust järgmistele küsimustele:

1.         Kas ja millal plaanib valitsus pensione vähendamise kavaga tulla Riigikogu ette? Kas saate kinnitada, et pensionide vähendamist ei ole valitsus arutanud ega plaani seda ka teha?

2.         Kas Reformierakonda kuuluvad valitsuse liikmed on arutanud pensionide vähendamise kava ning kui palju on valitsusse kuuluvaid Reformierakonna liikmeid, kes pooldavad pensionide vähendamist ning prognoosivad suurt pikaajaliste töötute hulka?

3.         Millal kavatseb valitsus korraldada Valgamaal infopäevi, et maandada antud artiklist tekkivaid ühiskondlikke pingeid?

4.         Kuidas hindate 19. aprillil ajakirjanduses avaldatud reformierakondlasest Valga linnapea seisukohti pensionide alandamise kohta?

Tagasiside