Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid arupärimise peaministrile Andrus Ansipile jätkamaks tänases Riigikogu infotunnis käsitletud riigisaladuste lekkimise teemat.

„Kuna Riigikogu infotund ei anna ajalise piirangu tõttu võimalust kuigi põhjalikuks aruteluks, siis kutsume arupärimisega peaministri sel teemal veelkord Riigikokku,“ ütles arupärimise üle andnud Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal, „asi on tõsine kahel põhjusel. Esiteks tundub, et majandusminister Juhan Parts ei ole arvestanud Kaitsepolitsei raportit ning julgeolekuriske riigile. Teiseks on selgusetu, milliste allikate kaudu jõudis salajane informatsioon avalikkuse ette.“ 

Arupärimises soovitakse vastust järgmistele küsimustele: kui palju esineb neid olukordi, kus Kaitsepolitseiameti hoiatusi ohust riigi julgeolekule ei võeta arvesse ja sellele ei reageerita? Kes konkreetselt otsustab, millist Kaitsepolitseiameti raportit tuleb pidada oluliseks ning arvestada ning millist mitte? Kuidas hindate peaministrina asjaolu, et Kaitsepolitseiameti salajane raport lekkis ajakirjandusse ning kas Teil on teada kuidas see juhtus? Kuidas hindate peaministrina asjaolu, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ei võtnud Kaitsepolitsei raportit EVR Cargo juhatuse esimehe valimisteks ei võetud arvesse? Milliseid lahendusi näete, et seesugused riigisaladust sisaldavad materjalid ei jõuaks avalikkuse ette?

Tagasiside