Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Anneli Oti sõnul on Euroopa Komisjoni ettepanek suurendada mitmeaastase finantsraamistiku (MFF) mahtu 1,1 triljoni euro võrra jõuline samm, et aidata Euroopa Liit kriisist kiiresti välja ja viia samaaegselt piirkonna majandus uuele tasandile.

„Eesti on Euroopa Liidu liikmesriigina saanud palju kasu ühisest turust ning selle taastumine ja tugevdamine on meile möödapääsmatult oluline. Kuna komisjoni ettepanekus on jäetud liikmesriikidele võimalus ise otsustada, millistesse valdkondadesse ja tegevustesse raha suunata, annab see Eestile võimaluse panustada just meie jaoks olulistesse projektidesse,“ ütles Ott.

Keskerakondlasest Riigikogu liikme sõnul on kiireks majanduse taaskäivitamiseks iga samm oluline ning seepärast peame panustame ka Eestis võimalikult kiirete kokkulepete ja seisukohade kujundamisesse. „Oleme Euroopa Liidu asjade komisjoni poolt valmis panustama parlamentaarsesse debatti ning samuti toetan peaministri ettepanekut, et Riigikogu selles osas oma seisukoha annaks,“ ütles Ott. „Pärast komisjoni ettepanekut on liikmesriikide valitsustel kuus nädalat aega esitada oma seisukoht. Suures saalis hääletamine tähendab, et Riigikogu peab suure tõenäosusega tulema suvel erakorraliselt kokku.“

„Milliseks kujuneb uus finantsraamistik täpselt ja kuidas liikmesriigid uut ettepanekut hindavad, selgub loodetavasti kiiresti. Läbirääkimised ei saa olema lihtsad ja kaaluda tuleb ka riske. Siiski loodan, et kõik liikmeriigid leiavad tingimuste osas üksmeele, sest nendest otsustest sõltub tegelikult Euroopa käekäik,“ ütles Ott.

Tagasiside