Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Alkohol ja autojuhtimine ei sobi kokku. Pean õigeks iga algatust, mis aitab neid kahte lahus hoida,“ kommenteeris Andrei Novikov täna Riigikogus hääletuse all olnud seadusemuudatust, mis keelanuks alkohoolsete jookide jaemüügi tanklate territooriumil.

Paraku ei olnud taoline arvamus parlamendis prevaleeriv ning keskfraktsiooni vastavasisuline ettepanek hääletati juba esimesel lugemisel menetlusest välja. Riigikogu majanduskomisjoni liikme Andrei Novikovi hinnangul muudab tänase hääletuse eriti kummaliseks sotsiaaldemokraatide käitumine, kes meedia vahendusel on pidamas tõsist alkoholivastast sõda, kuid reaalsuses tegudeni ei jõua.

„Eesti on alkoholitarbimiselt endiselt üks suurimaid maailmas. OECD liikmesriikide seas on Eesti lausa kolmandal positsioonil, tarbides 11,8 liitrit puhast alkoholi inimese kohta aastas. Üheks tarbimist soodustavaks asjaoluks on, et alkohol on Eestis väga lihtsalt kättesaadav. Meie tänane muudatus oleks piiranud alkoholi kättesaadavust ja välistanuks olukorra, kust otse tanklast ostetud õllega rooli istutakse. Paraku tundub, et osad parlamendijõud soovivad vaid sõnades tarbimist piirata. Kuidas muidu seletada tänast hääletust, kus meie ettepanekut toetasid vaid osad EKRE ja Vabaerakonna liikmed,“ sõnas Andrei Novikov.

Novikov jätkas: „Tankla põhifunktsioon ei ole alkoholi müük juba ainuüksi tankla sihtgrupist lähtuvalt. Samas suurendab tanklates alkohoolsete jookide müük riski tarbida alkoholi mootorsõidukis ja istuda alkoholijoobes autorooli. Kui riik tahaks tõsiselt ohjata alkoholitarbimist, tuleks tegutseda, mitte vaid teoretiseerida võimalikest piirangutest.“

Tagasiside