Kavatsus maksustada keskmine pension tulumaksuga on praeguse valitsuse järjekordne küüniline ja rahvavaenulik projekt - eakate inimeste taskusse käe ajamine valitsejate poolt ületab juba igasuguse piiri, ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Aleksandr Tšaplõgin.

“Reformierakonna valitsuse valedel ei näi lõppu tulevat. Enne valimisi lubas peaminister, et maksud ei tõuse, kuid ometi on tõusnud käibemaks ja tuleval aastal tõuseb tulumaks ning Riigikogu arutleb riigilõivude ja trahvide tõstmise üle. Alates 1. maist tõuseb kütuseaktsiis ning menetluses on automaks ja magusamaks. Tundub, et kõigest sellest ei piisa ja nüüd tahetakse raha võtta ka pensionäridelt. Mis järgmiseks – kas puuetega inimesed?” lausus Aleksandr Tšaplõgin.

Aleksandr Tšaplõgini sõnul toetasid Reformierakond, Eesti 200 ja sotsid Riigikogus esimesel lugemisel eelnõu, mille kohaselt tuleb alates 2025. aastast maksta tulumaksu pensioni pealt, mis ületab 776 eurot. “Suhtelise vaesuse määr on kõige kõrgem just 65-aastaste ja vanemate inimeste hulgas, kuid valitsus vaatab sellele kurvale tõsiasjale läbi sõrmede. Tegelikult ei tohi pensione juba põhimõtteliselt maksustada, sest pension on riigi võlg inimese ees viimase poolt oma tööelu jooksul tasutud maksude eest,” rääkis rahvasaadik.

Keskerakonna poliitik on seisukohal, et riigieelarve puudujäägi katmiseks ei tohi maksustada kõige vähem kaitstud elanikkonnarühmasid, vaid raha tuleb võtta sealt, kus seda on. “Eesti riigi rahalist seisu aitaks parandada, kui jätta ära Reformierakonna jõukaid soosiv tulumaksureform ning kehtestada astmeline tulumaks ja ajutine pangamaks. Praegune valitsuse maksupoliitika vaid süvendab lõhet rikaste ja vaeste vahel,” märkis Aleksandr Tšaplõgin.

Tagasiside