Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Ekspress avaldas eile loo skeemist, millega kadus EVR Cargo Läti tütarettevõttest Livonia Rail Service üle 600 000 euro. Lugu sai alguse juba aastaid tagasi, kuid jõudis avalikkuse ette esimest korda alles 2011. aasta detsembris, kui Eesti Raudtee andis välja vastavasisulise pressiteate. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikme Aivar Riisalu sõnul tuleb antud juhtumit väga põhjalikult uurida, kuna erinevad niidiotsad näitavad halvas valguses nii Reformierakonda kui ka tollast majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi.

„Asjaolu, et Ahto Kalamees suutis riigiettevõttest segamatult kantida enam kui 600 tuhat eurot näitab majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ükskõiksust. Näib, et ministeeriumil puudub reaalne kontroll enda hallatavate allüksuste üle ja riigiraha kasutamist ei jälgita. Kui juhtumi mastaapsus selgeks sai, otsustas ametist lahkuda Eesti Raudtee tütarettevõtte EVR Cargo juht Jaanus Paas. Samas oleks pidanud ametist lahkuma ja seeläbi vastutuse võtma minister Juhan Parts,“ sõnas Riigikogu korruptsioonikomisjoni liige Aivar Riisalu.

Riisalu lisas: „Vürtsi lisab kogu loole asjaolu, et Eesti Ekspressi andmete kohaselt laenas Ahto Kalamees ebaseaduslikult väljakanditud raha Marek Leenurmele, keda Eesti Ekspress seostab Reformierakonnaga. Kas on võimalik, et riigiettevõttest varastatud raha liikus edasi Reformierakonna kontorisse?“

„Leian, et segane juhtum vajab selgelt majandusministeeriumi tähelepanu. Seni on see kõik justkui avalikkuse eest varjul olnud, kuid nii massiivne vargus ja selle täpsemad detailid peavad jõudma avalikkuseni. Värske minister Urve Palo peab loos põhjalikuma uurimisega selgust tooma,“ lõpetas Aivar Riisalu.

Antud probleemidega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon minister Urve Palole üle ka vastavasisulise kirjaliku küsimuse.

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside