Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab tuleval nädalal peaminister Taavi Rõivasele üle arupärimise, milles oodatakse vastuseid Eestis opereerivate pankade ümber kerkinud küsimustele. Eesti suuremad pangad on viimastel aastatel tõmmanud oma kulusid kokku, vähendades muuhulgas nii kontorite, sularahaautomaatide, aga ka pakutavate teenuste arvu. Riigikogu liikme Aivar Riisalu sõnul on Eestis toimumas tõsisem maaelu väljasuretamine.

„Swedbanki teade, et nad lõpetavad 9. juunil Haapsalu kontoris sularahatehingud, on tegelikkuses vaid järjekordne samm maaelu suretamise suunas. Üha enam näeme, et kogu Eesti elu koondub Tallinnasse ja selle ümberkaudsetesse valdadesse. Ettevõtjad ei näe maapiirkondade arendamisel ja toetamisel mõtet ning kolivad pealinna või selle ümbrusesse. Inimestel ei jää midagi üle ning peavad töö nimel sama sammu tegema. Maaelu hääbub täielikult,“ sõnas Riigikogu liige Aivar Riisalu.

Riisalu lisas: „Erakapitali ei saa sundida teenust osutama, kui ta seda ei soovi. Riigi regionaalpoliitika seisukohast on aga oluline, et teenused ja sularaha oleksid inimestele igal pool võimalikult kättesaadavad. Regionaalpoliitiline plaan meie tänasel valitsusel aga kahjuks puudub, ära kaotati ju isegi vastav minister. Tundub, et valitsus on rahul seisuga, kus maal puudub postkontor, pood, apteek ning võimalus saada ka sularaha.“

„Pankade temaatika on seda valusam, et me kõik teame, milline kasum Eestist välja rändab. Peaminister rõõmustas, kui Swedbank teatas, et hakkab edaspidi 60 protsenti Eestis teenitud kasumist dividendidena välja maksma. Mida on siin rõõmustada, kui dividendilt makstav tulumaks jääb küll Eestisse, aga enamik mitmekümnetesse miljonitesse eurodesse küündivast kasumist läheb riigist välja? Need kümned miljonid võiksid hoopis meie langevat majandust turgutada,“ lõpetas riigikogulane.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

 

Tagasiside