Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna menetlusse muudatusettepaneku, mille kohaselt võiks ehitist või selle osa vallasasjana võõrandada järgmise aasta 1. juulini.

Keskfraktsiooni esimees Ain Seppik ütles, et erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamise tähtaegu on seadusandja korduvalt pikendanud.

“Seda põhjendusega, et omandireformi protsessid – eelkõige vara kompenseerimine ja maa ning eluruumide erastamine, milles erastamisväärtpaberitel on täita oluline vahendusroll – ei ole veel lõppenud ning erastamisväärtpaberite käibelt kõrvaldamine tekitaks rohkem probleeme, kui see võimaldaks lahendada,” selgitas Seppik..

Seppik lisas, et maavalitsuste andmetel on lõpule viimata veel umbes 20 000 maa ostueesõigusega erastamise tehingut, mille puhul ostu-müügileping on sõlmimata ja müügihind enamasti tasumata.

Hetkel jääb kinnistada kuni 25 000 korteriomandit (~6%).

Keskfraktsioon esitas muudatusettepaneku erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamisega seonduvate seaduste muutmise seaduse (788 SE ) eelnõule ning see puudutab asjaõigusseaduse rakendamise seaduse muutmist.

Toomas Raag
KE infojuht
50 99 592

Tagasiside