Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik ütles, et sõjahaudade kaitse seaduses ei ole kordagi nimetatud pronkssõduri monumenti.

„Selle seadusega ei saa mälestusmärki Tõnismäel nihutada paremale ega vasakule, veel vähem sealt ära viia,“ märkis Seppik.

Seppiku sõnul käsitles Tõnismäe monumendi temaatikat hoopis Keelatud rajatiste kõrvaldamise seaduse eelnõu, mis samuti esitati Reformierakonna algatusel.

„Selle eelnõu menetlemine on Riigikogus peatatud, kuna see on juriidiliselt küündimatu, ohustab sisejulgeolekut ja Eesti rahvusvahelist mainet,“ märkis Seppik.

Seppik ütles, et tagantjärele väita, nagu käsitleks sõjahaudade kaitse seadus ka Tõnismäe monumendi temaatikat eksitab avalikkust ja tekitab ohtlikke pingeid Eesti ühiskonnas.

„Isamaaliidu fraktsiooni esindaja, üks eelnõu algatajaid Trvimi Velliste ütles Riigikogu istungil selge sõnaga, et Tõnismäe monument ei ole hauatähis,“ ütles Seppik.

„Sellest Riigikogus paljud hääletajad ka lähtusid. Sidudes sõjahaudade kaitse seaduse Tõnismäe monumendiga, püüab Reformierakond näidata toimunut oma suure võiduna ja õhutada alusetuid ootusi.„

Seppik ütles, et Reformierakonna soov näidata vastuvõetud seadust piisava juriidilise alusena Tõnismäe monumendi kõrvaldamiseks, ei erine millegi poolest

Juhan Partsi valitsuse tegevusest Lihula monumendi teisaldamisel. „See oli samuti juriidiliselt korrektne ja tugines tollase Vabariigi Valitsuse otsusele,“ lausus ta.

Tagasiside