Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaak Aab ütles, et täna riigikogus esimesel lugemisel olnud tulumaksu seaduse muudatusettepanekud maha hääletanud koalitsioon pooldab järjest enamate pensionäride maksustamist.

 „Kuni 2003. aasta lõpuni oli tulumaksuseaduses säte, mille kohaselt pensione ei maksustatud kolmekordse maksuvaba tulu ulatuses,” ütles endine sotsiaalminister Aab. „Alates 2004. aasta algusest on seaduses aga summaline piirang  ehk mahaarvamine pensionist 36 000 krooni aasta kohta.”

 Aabi  sõnul on pensionitõusud suurendanud pensione ja paljude pensionäride sissetulekust järjest suurem osa on maksustatud. „Samas moodustab keskmine vanaduspension 44% keskmisest netopalgast, mis on madalamaid määrasid Euroopa Liidus,” selgitas eksminister..

 Keskerakonna fraktsiooni seaduse muudatuse kohaselt oleks taastatud kuni 2004.a. kehtinud kord, mil pensionide maksuvabastus oli kolmekordse maksuvaba tulu ulatuses.

 „Võrreldes möödunud aastaga ligi viiendiku kasvanud eluasemekulud ja toiduainete hinnad nullivad ära aprillis kavandatud pensionitõusu mõjuta,” ütles Aab. „Taolises olukorras pensionäride elatustase ei tõuse ning järjest enamate pensionäride maksustamine pigem langetab nende elatustaset.”

 

 

Tagasiside