Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud on teisipäeval, 26. aprillil ringsõidul Mulgimaal, kohtutakse omavalitsusjuhtide ja kohalike ettevõtjatega. Peamine aruteluteema on haldusreform: millist kasu saab reformi tulemusel kohalik rahvas, mis muutub kohalike ettevõtjate jaoks.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul praegune haldusreformi seaduseelnõu ei inspireeri kohalikke kogukondi ja ettevõtlust. Mulgimaa päeva eestvedaja, Vabaerakonna juhatuse liikme Mati Ilissoni meelest kõnetab haldusreform enam ametnikkonda, kuid ei taga elanikele senisest oluliselt paremat elukeskkonda.
„Regionaalpoliitilised keerukused jätkuvad ja olukorra paranemise märke napib,“ lisas Ilisson. Kütuseaktsiisi tõus paneb keerulisemasse olukorda ettevõtted, mis asuvad eemal pealinnaregioonist, samuti on olukord keeruline põllumajanduses.

Kohtumistel oodatakse tagasisidet ja hinnangut ka Vabaerakonna fraktsiooni esimese aasta tööle Riigikogus, lisas Andres Herkel.

Lisaks kohtumistele ajaloolise Mulgimaa omavalitsusjuhtidega Karksi vallamajas ning piirkonna ettevõtjatega Karksi-Nuias külastatakse ka Pajumäe peretalu ning teisipäeva õhtul on Karksi valla Kultuurikeskuse saalis kohtumine kohaliku rahvaga.

Lisainfo:
Mati Ilisson
Vabaerakonna juhatuse liige
[email protected]
5053032

Tagasiside