Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

herkel

 Vabaerakonna saadikud  nõuavad aktsiisi tõusu vastase  pöördumise käsitlemist  kiirkorras.

Vabaerakonna fraktsiooni esimees  Andres Herkeli sõnul sarnaneb  kütuseaktsiisi järsk tõus petmisele,  kuna valija ei olnud enne valimisi  sellest plaanist teadlik.  Vabaerakonna fraktsioon toetab  erakonna liikmete algatatud  kollektiivset pöördumist  kütuseaktsiisi tõusu vastu ja nõuab  selle käsitlemist riigikogus kiiremas  tempos ja suure tähelepanelikkusega.

„Valimiseelsel ajal lubadusi jagades ei rääkinud koalitsioonierakonnad aktsiisitõusust üldse. Nüüd tahetakse vastav seaduseelnõu Riigikogus kiirkorras läbi suruda. Sisult tähendab see üleüldist hinnatõusu, mis toimub mitmel aastal järjest,“ ütles Andres Herkel.

Herkel hoiatas koalitsiooni, et Vabaerakonna saadikud ei lase rahva pöördumist summutada ning kavatsevad nõuda selle detailset läbivaatamist.

„Vabaerakonna fraktsioon on seisukohal, et Riigikogu peab käsitlema Vabaerakonna liikmete algatatud kollektiivset pöördumist esimesel võimalusel ehk mitte aeglasemas tempos kui valitsuse poolt algatatavaid maksueelnõusid. See näitaks valitsuse ja Riigikogu valmisolekut tegelikult dialoogi pidada ja kodanikualgatuse korras esitatud vastuargumentidega arvestada. Kui pöördumist ignoreeritakse või selle käsitlemine hakkab toimuma aeglustatud tempos ning valitsuse eelnõud viiakse Riigikogus läbi neid sisuliselt muutmata, siis on koalitsioonisaadikud andnud Riigikogule taas kummitempli staatuse ja see taak hakkab ka edaspidi XIII Riigikogu tegevust varjutama,“ lisas Herkel.

Kollektiivse pöördumise esitajad paluvad riigikogu liikmetel sõltumata erakonnakuuluvusest hääletada pöördumises mainitud maksutõuse sisaldavate valitsuse seadusmuudatuste vastu. Lisaks tellida riigikogu nimel süvaanalüüs, kaasata arutelusse parlamentaarsel tasemel kõiki huvirühmi ning vaadelda maksusid edaspidi laiemalt majanduskeskkonna regulaatorite, mitte lüpsimasinatena.

Tagasiside