Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tartlased on valinud Riigikogu XIII koosseisu Vabaerakonna saadikud Krista Aru ja Jüri Adamsi. Neljapäeval ja reedel on Aru ning Adamsi ja nende Vabaerakonna fraktsioonikaaslaste Tartu kohtumistel tähelepanu all eelkõige haridusteemad.

Neljapäeva alustuseks toimub elukestva õppimise teemaline hommikukohvi-kohtumine eakatega Vilde Tervisekohvikus kell 10-12. Peateema on põhimõte, et keegi ei ole liiga vana ei õppimiseks ega töötamiseks. Riigikogu saadikutest osalevad hommikukohvil Andres Herkel ja Andres Ammas ning erakonna juhatuse liige Aimar Altosaar.

Neljapäeval kell 16 -17.30 osalevad Vabaerakonna saadikud külalistena Tartu tudengipäevade programmis – Külliki Kübarsepp ning Artur Talvik võtavad sõna Genialistide klubis aruteluringis „Soe koht ja korruptsiooniunenäod“, sihiga korruptsiooniga võitlemise asemel korruptsiooni ühiskonnas ennetada.

Neljapäeva õhtu lõpetuseks on Tartu Ülikooli Raamatukogus kell 18 arutelu lähenevate Vabariigi Presidendi valimiste teemal. Võimaliku presidendikandidaadi kandidaadi Allar Jõksi kuulamise asemel toimub Vabaerakonna Riigikogu saadikute osalusel arutelu Vabariigi Presidendi rolli, presidendivalimiste ja võimalike kandidaatide nimetamise teemal. Arutelu veab Riigikogu liige Artur Talvik ning kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema ja arvama.

Koolid, huviharidus ja haridusseadus

Neljapäeva hommikul annavad Riigikogu liikmed Külliki Kübarsepp, Jüri Adams ja Artur Talvik igaüks Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis ühiskonnaõpetuse tunni ning kohtuvad kooli töötajatega. Keskpäeval tutvustatakse Riigikogu liikme tööd Luterlikus Peetri koolis.

Reede hommikul kell 10 algab Tartu I muusikakoolis (Tähe 5) vestlusring huvihariduse teemal, rõhuasetusega huviharidusest ja huvitegevusest, mis ettevalmistatavas haridusseaduses puuduvad. Osalevad Krista Aru, Külliki Kübarsepp, Jüri Adams ja Artur Talvik. Kell 16 algab Tartu Ülikooli raamatukogus suur haridusseminar, kus jutuks on ettevalmistatav haridusseadus – kellele ja milleks, oodatud on nii õpetajad, lapsevanemad, õpilased, koolijuhid ja lasteaednikud, kohal on ka Riigikogu Vabaerakonna saadikud.

Fraktsiooni saadikutel on kahe päeva jooksul kohtumised Tartu Ülikooli Kliinikumis, samuti külastatakse aktsiaseltsi Kodumajatehas ja mehaanikaettevõtet HANZA Mechanics Tartu ning tutvutakse Eesti Rahva Muuseumi uue hoonega ning jalgpallikool Tammeka esindajatega koos Sepa Staadioni.

Lisainfo
Kalle Pilt, Vabaerakonna Tartu piirkonna juhatuse liige
[email protected]
55660 6663
Vahur Kollom
Vabaerakonna Tartu piirkonna juhatuse liige
[email protected]

Tagasiside