Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna Riigikogu saadikud Krista Aru, Artur Talvik, Andres Herkel, Monika Haukanõmm, Külliki Kübarsepp ja Andres Ammas on neljapäeval-reedel tutvumas Ida-Virumaaga. Täna alustatakse kohtumistega Sillamäel ning päev jätkub Narvas ja Alutagusel, reedel on kohtumised Mäetagusel, Kiiklas, Jõhvis ja Kiviõlis.

Vabaerakonna saadikutest on Ida-Virumaa teemade eestvedaja Mäetaguselt Pagari külast pärit Krista Aru, Ida-Virumaa teemad – nii tööhõive, keskkonna kui ka kultuuriküsimused – on Vabaerakond hoidnud Riigikogus tähelepanu all. Aru sõnul nõuab Ida-Virumaa elukeskkonna parandamine ja piirkonna ülejäänud Eestiga sidumise eesmärk valitsuse Ida-Virumaa tegevuskavast 2015-2020 kinnipidamist ning rohkem tähelepanu ettevõtluskeskkonnale ja kultuurielule. Krista Aru sõnul on valitsuse Ida-Virumaa tegevuskava täitmise tööd tehtud puudulikult. Aru sõnul on tegevuskava valikulise täitmise näide kasvõi finantsraskustesse sattunud Narva Aleksandri kiriku probleemide võimendumine.

Vabaerakond usub Eestisse kus väärtustatakse haridust ning arendatakse eesti keelt ja kultuuri. Aru sõnul peab riik rohkem toetama Ida-Virumaa kultuurielu, eelkõige piirkonna suurimas linnas Narvas. Aru sõnul sümboliseerib lagunev Narva Raekoda, kuhu ei linn ega riik ei panusta, linna mahajäämust. „Kultuuri toetamise oluline komponent on ka järjepidev töö eesti keele toetuseks, riik peab aitama kaasa, et piirkonnas töötaks rohkem eesti keele oskusega õpetajaid, õppejõudusid ja avalikke teenistujaid,“ nimetas Krista Aru.

Nende teemade arutelud ongi kavas kohtumistel nii Sillamäe Sadamas, Narvas Kreenholmi arenduspiirkonnas, Narva Aleksandri kirikus, kokkusaamisel Narva arvamusliidritega. Kohtumistel omavalitsusjuhtide ja kohalike kogukondade eestvedajatega on peateema haldusreform, lisaks transpordiküsimused, et idavirulased saaksid näiteks kas Jõhvi kontserdile või Rakverre teatrisse ja koju tagasi, ning tähelepanu all on ka sotsiaal- ja hoolekandeküsimused. Külaskäigul Jõhvi Gümnaasiumisse on pearõhk eesti keele hoidmisel ja õpetamisel.

Riigikogu täiskogu istungite vabal nädalal on Vabaerakonna saadikud aasta jooksul osalenud kohtumistel kõikjal Eestis ja neist kohtumistest on tõuke saanud arupärimised valitsusliikmetele, infotunni küsimused, algatatud on ka eelnõusid.

Lisainfo
Krista Aru
5540107
[email protected]

Tagasiside