Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Vabaerakonna poolt algatatud kollektiivne pöördumine kahe tooli seaduse tühistamiseks võeti Riigikogu juhatuse poolt menetlusse ning seda hakkab arutama põhiseaduskomisjon.

 „Me kutsume Riigikogu üles kehtestama reeglit, mille alusel uus omandatud mandaat tühistab eelmise. Sellest hetkest, kui Riigikogu liige on valitud kohaliku volikogu liikmeks, lõpeb tema mandaat Riigikogu liikmena ja vastupidi,“ ütles Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Vabaerakonna hinnangul on haldusreformiga tugevdatud erakondade positsioone ning nõrgestatud kohalikke valimisliite, kus tegutsevad kogukondlikud liidrid. Kohalike volinike arvu vähenemine haldusreformi tulemusel ligi tuhande inimese võrra ning Riigikogu saadikute samaaegne tungimine volikogudesse tähendab jõhkrat võimu tsentraliseerimist, mis põhjustab kodanike võõrandumist poliitikast ja vähendab usaldust ühiskonnas.

Talvik lisas, et Riigikogu liikme tööd tuleb võtta täie tõsidusega. Kohaliku poliitika allutamine erakonnapoliitikale ei ole Riigikogu liikme ülesanne. Juba praegu on suurte erakondade pingiread Riigikogus tihti tühjad ning võime ennustada, et kohalikes volikogudes osalemise puhul tühjenevad need veelgi. Kohaliku omavalitsuse autonoomiat tuleb austada. Riigivõimu esindajate jõuline sekkumine kohalikesse asjadesse mõjutab kohaliku elu arengut negatiivselt.

 1080 allkirjaga kollektiivne pöördumine kahe tooli seaduse tühistamise toetuseks anti Vabaerakonna poolt Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle 11. oktoobril.

Toetusallkirju kahe tooli seaduse tühistamiseks korjas Vabaerakond tänavu 1. maist kuni 5. oktoobrini.

 

Lisainformatsioon:
Artur Talvik
Vabaerakonna esimees
5021989
[email protected]

 
Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

 

Tagasiside