Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna lahkuv juhatus arutas eile õhtul presidendikandidaadi küsimust ja selgus, et eelistatakse kohtutud kandidaadi-kandidaatidest endist õiguskantslerit ja vandeadvokaati Allar Jõksi. Eelistus langeb kokku Vabaerakonna fraktsiooniga. Kummagi kogu eelistused ei ole erakonna ametlikud otsused.

„Lahkuv juhatus, mille volitused lõpevad pärast pühapäevast üldkoosolekut, eelistas neljast erakonnaga kohtunud kandidaadi-kandidaadist Allar Jõksi. Uuele erakonna juhatusele tehti ülesanne 5.augustil kogunevale esinduskogule kutsuda kokku kõige enam eelistust leidvad kandidaadi-kandidaadid ning kujundada erakonna seisukoht,“ ütles Vabaerakonna aseesimees Külliki Kübarsepp.
Lisaks Jõksile on Vabaerakond kohtunud välisminister Marina Kaljuranna, eurosaadik Indrek Tarandi ning kirjanik Jaak Jõerüüdiga. Täname kõiki kandidaadi-kandidaate avatud ja sisuliste arutelude eest!
„Presidendikandidaatide esitamist alustatakse 25. augustil, seega, kiirustamiseks pole põhjust. Võimalik, et kohtume erinevate kandidaadi-kandidaatidega veel. Meie jaoks on oluline, et erakonna toetust pälvinud kandidaat oleks valmis liitma ühiskonda ning jagama Vabaerakonna väärtusi – avatud demokraatiat, kogukondade suuremat osalusõigust ning isiku- ja majandusvabadusi,“ sõnas Kübarsepp.
Vabaerakond võib kuulata teisigi kandidaadi-kandidaate, kui teisteski erakondades on oma kandidaadid selgunud. Samuti küsib Vabaerakond arvamusi inimeste käest suvisel telgituuril.
Vabaerakonna esinduskogu on erakonna juhatuse ja fraktsiooni liikmetest, piirkondade ja toimkondade esindajatest koosnev kogu, mis koguneb 5. augustil erakonna suvepäevadel.
Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
[email protected]
5166467

Tagasiside