Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

VabaerakonФракция Свободной партии Эстонии, 30.03.2015na saadikud esitasid täna justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, nõudes selgitusi valitsuse edasiste sammude kohta seoses erakodade rahastamiskorra muutmisega. Eile otsustas põhiseaduskomisjon, et riigikogu enam ei tegele 4000 toetusallkirja saanud kollektiivse pöördumisega „Lõpetada erakondade ületoitmine!“ ja saatis seda justiitsministeeriumile koalitsioonilepingu tegevuskava alusel lahendamiseks. Pöördumise esitajad nõuavad erakondade rahastamise vähendamist vähemalt poole võrra.

„Ainult ühes koalitsioonilepingu punktis on käsitletud poliitilise konkurentsi elavdamise võimalusi, kuid sedagi väga uduselt. Valitsuse „100 päeva plaanis“ ei ole poliitilise konkurentsi soodustamisest ja demokraatia arendamisest sõnagi. Jääb täiesti selgusetuks, millistel alustel hakkab Reinsalu juhitud Justiitsministeerium pöördumises sõnastatud probleeme lahendama,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Herkeli sõnul, on alust kahtlustada, et valitsuskoalitsiooni erakonnad on leppinud kokku erakondade rahastamise probleemi maha vaikida ja 4000 inimese pöördumist lihtsalt prügikasti visata.

„Otsustasime pärida minister Reinsalult aru ka sel põhjusel, et just tema aktiivsel eestvõttel viidi 2003. aasta sügisel läbi erakonnaseaduse muutmine ja erakondade riigieelarvelise toetuse mitmekordistamine, millest lähtub rahajagamise ebaõiglane mudel ning valimiskampaaniate võlgu tegemine. Meile teadaolevalt Reinsalu juhitud IRL on jõudnud umbes miljoni-eurose kampaaniavõlani, mida loodetakse katta riigieelarvest laekuva raha arvelt,“ lisas Herkel.

Tagasiside