Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond on mures, et kahe hiljuti avaldatud varimajanduse uurimuse andmeil on Eestis ettevõtjate arvates mullu kasvanud varimajanduse osakaal ja suurenenud ümbrikupalkade maksmist pooldavate elanike arv. Andres Ammas nimetas arupärimist üle andes, et ministril on sügiseni aega ette valmistada läbimõeldud vastused ja võib-olla ka ettepanekud, kuidas valitsus võiks oma majanduspoliitikat muuta.

Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm on väljendanud muret, et noorte suhtumine ümbrikupalka on muutunud soosivamaks. Samuti on Konjunktuuri Instituudi direktor Marje Josing viidanud olukorrale, kus liialt kiire aktsiisitõus ja seega hinnatõus võivad tuua kaasa ostud odavamatest naaberriikidest.

Selle info pealt küsivad Vabaerakonna saadikud rahandusministrilt kuidas kavatseb riik kontrollida madalapalgaliste töötajate õigust saada maksutagastust, kuidas vähendada põllumajandussektoris varimajandust ning aktsiisipoliitika kohta.
Palutakse ka kommentaari meedias kõlanud väitele, et minister on valitsusele teinud ettepaneku loobuda majutusasutuste käibemaksu tõusust?

Arupärimine

Tagasiside