Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esinduskogu koguneb sel nädalavahetusel Harjumaal Pedase puhkekeskuses, et arutada erakonna nägemust haldusreformist ja seada sihte edaspidiseks.

Aasta tagasi Riigikogu valimiste eel nimetas Andres Herkel, et kui Vabaerakond pääseb Riigikokku, muutub Eesti poliitika paremaks. Herkeli sõnul on Vabaerakond pannud seni tasapisi mandunud Riigikogu taas elama ning julgeb pakkuda uusi lähenemisi vanade mängijate pahameele kiuste. „Vabaerakond peab rahva poolt valitud kogusid kõige olulisemaks otsuste tegemise kohaks ja astub vastu nende marginaliseerimise katsetele,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Riigikogu XIII koosseisu esimene kalendriaasta saab täis ja erakonna fraktsioon annab ülevaate poliitilistest algatustest. Erakonna esimees Andres Herkel esineb sõnavõtuga Vabaerakonna väärtustest erakonna poliitilistes algatustes. „Võtmeküsimusteks on meie jaoks kujunenud kogukonnakaskne haldusreform ja demokraatliku valitsemise tugevdamine, seadusandlike keeldude ja käskude leevendamine ning majanduskliima parandamine, mille üheks aspektiks on õiglane ja majandust hoogustav maksureform,“ ütles Herkel.

Jutuks on haldusreformi teemad ja Vabaerakonna valmistumine kohalike omavalitsuste valimisteks 2017. Haldusreformi arutelu ja erakonna nägemuse kujundamist juhib Artur Talvik. Jüri Adamsi eestvedamisel arutatakse Riigikokku kandideerimisõiguse üle, et järgmistel uutel tulijatel oleks rohkem hingamisruumi kui Vabaerakonnal areenile tulles oli.

Vabaerakonna võimalusi analüüsib Poliitika-guru ekspert Andreas Kaju.

Vabaerakonna esinduskogu juhib Vabaerakonna tegevust üldkoosolekute vahelisel ajal, selle moodustavad piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu fraktsiooni liikmed ja erakonna juhatuse liikmed.

Lisainfo

Andres Herkel, 5056540

[email protected]

Tagasiside