Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Külliki Kübarsepp

Vabaerakonna aseesimehe Külliki Kübarsepa sõnul on valitsuse nõrgem usaldus võrreldes opositsiooniga seotud suutmatusega võtta kindlaid ja väärtuspõhiseid välispoliitilisi hoiakuid. Valitsus ei paku inimesekeskset maksupoliitikat.

„Eesti-Vene piirileppe läbisurumine ajal, kui Putini Venemaa rikub rahvusvahelise õiguse põhimõtteid ja õhutab sõda, jätab kindlasti jälje valitsuserakondade reitingutele. Ka pagulaste osas peame saavutama tugeva siseriikliku kompromissi ja arvestama meie ühiskonna võimekusega. Mõlema teema käsitlemisel on valitsus teinud suuri suhtlemisvigu,“ ütles Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul on ühiskonnas tekkinud tugev vajadus madalapalgalistega rohkem arvestava ja inimeste võimekust toetava majandus- ja maksupoliitika järgi.

„Vabaerakond peab oluliseks tulumaksureformi, mis kergitaks tulumaksuvaba miinimumi 400 euroni tulumaksumäära tagasihoidliku tõstmise abil. Selle tulemusel jääb enamusele palgasaajatele rohkem raha kätte ning tööandjad saavad signaali, et riik on valmis kandma osa tema suurest maksukoormast,“ ütles Vabaerakonna fraktsiooni saadik.

„Inimestele teeb muret ka järgmise aasta riigieelarve, milles sisalduvad maksutõusud pärsivad mitmeid ettevõtlusvaldkondi ning kergitavad energiakandjate hindu, mida me kõik igapäevaselt kasutame ning millest sõltuvad teenuste ja kaupade hinnad,“ täheldas Kübarsepp.

Tagasiside