Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud esitasid täna peaminister Taavi Rõivasele arupärimise, mis keskendub Ida-Virumaa tegevuskava puudulikule täitmisele. Arupärimist üle andnud Vabaerakonna saadiku Krista Aru sõnul on tegevuskava valikuline täitmine toonud kaasa muuhulgas seda, et finantsraskustesse sattunud Narva Aleksandri kirik pandi enampakkumisele.

„Ida-Virumaa tegevuskava 2015-2020 koostamisel on peetud oluliseks maakonna kogukonnaelu arendamist. Selle kõrval tundub imelik, et kogukonna- ja kultuurielu ühele keskusele Narva Aleksandri kirikule on tegevuskava rakendusplaanis lubatud laenumaksete tasumiseks ligi pool miljonit eurot, kuid kirikuhoone on ikkagi läinud enampakkumisele. Valitsus on sisuliselt taganenud lubadusest ja lasknud kirikul hääbuda. Peaministril tuleb vastata, miks valitseb selline segadus,“ ütles ta.
Aru sõnul nõuab Ida-Virumaa elukeskkonna parandamise ja piirkonna ülejäänud Eestiga sidumise eesmärk tegevuskavadest kinnipidamist ning rohkem tähelepanu ettevõtluskeskkonnale ja kultuurielule.
„VKG suurkoondamised on näidanud, et olukord Ida-Virumaa tööjõuturul on habras ning sotsiaalne pinge kasvab. Töötuskriisi ennetamiseks on oluline jätkata tööstusalade arendamist maakonnas ning tagada inimeste ümberõpe ning rajada äriinkubaatorid Narva ja Jõhvi. Mainitud suurkoondamiste puhul läks valitsus tulekahju kustutama, kuigi koondamisriskist ning piirkonna sotsiaalmajanduslikust mahajäämusest oldi ammu teadlikud,“ ütles ta.
„Meie näeme, et tuge vajab Ida-Virumaa kultuurielu. Narva kui regiooni suurim linn peab olema koht, kus tegutsevad loomingulised ühendused, kuhu tahavad tulla nii sise- kui välisturistid. Kultuuri toetamise üks komponent on ka see, et riik tegutseb järjepidevalt eesti keele populariseerimiseks ning aitab kaasa, et regioonis töötaks rohkem eesti keele oskusega õpetajaid, õppejõudusid ja avalikke teenistujaid. See puudutab ka füüsilist keskkonda. Lagunev Narva Raekoda, kuhu ei linn ega riik ei panusta, sümboliseerib linna mahajäämust,“ lisas Krista Aru.

Arupärimine

Lisainfo: Krista Aru, 5540107

Tagasiside