Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul räägib justiitsministeeriumi analüüs erakondade riigieelarvelise rahastamise vähendamise kohta küll üsna mõistlikku juttu, kuid ennekõike oodatakse valitsuselt tegusid.

Eile esitas justiitsminister Urmas Reinsalu Vabaerakonna saadikute arupärimisele vastates algselt eelmise aasta detsembriks lubatud analüüsi, mis puudutab erakondade ületoitmise vähendamist ja muid poliitilise süsteemi reforme.

Herkeli sõnul viitab justiitsministeeriumi analüüs valmisolekule erakondade riigieelarvelist toetust vähendada. „Seda võib läbimurdeks pidada, sest nii selgelt pole varem probleemi sisu tunnistatud,“ ütles Herkel. „Kampaaniakuludele ülempiiri seadmine, piirangud reklaami liigiti ja eelarvelise toetuse jagamine mitte saadud Riigikogu kohtade, vaid häälte arvu järgi on kõik mõistlikud seisukohad – eriti, kui sellega kaasneb erakondadele eraldatava raha otsustav vähendamine.

Meie meelest tekitab erakondade ületoitmine nende jaoks mugavustsooni ja pärsib konkurentsi. Vabaerakond tahab näha Eesti poliitikas rohkem kirge ja uuendusmeelsust,“ lisas erakondade ületoitmise vastast kampaaniat vedanud Riigikogu liige Külliki Kübarsepp.

Viimastel aastatel on erakondadele riigieelarvega eraldatud kokku 5,4 miljonit eurot. Vabaerakond on teinud korduvalt ettepaneku seda summat vähemalt poole võrra vähendada ning kasutada kokku hoitud poolt mõistlikumatel eesmärkidel.

Vabaerakond on lubanud poole riigieelarvelisest toetusest tallele panna. Sellega kavatsetakse vältida ülemääraste toiduahelate teket ning välditakse valimiskampaaniate võlgu tegemist, mis on olnud Eesti poliitikas seni tavapärane. Vabaerakond peab valimiskampaaniate võlgu tegemist üheks Eesti poliitika suurimaks hädaks, mis ei loo usaldust ka riigi rahanduspoliitika suhtes.

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside