Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna hääletas koalitsioon maha Vabaerakonna esitatud tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega sooviti tõsta kolme aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi 400 euroni ja selle katteks kergitada palgatulu maksumäära.

„Vabaerakonna arvates on aeg murda ennast lahti Reformierakonna dogmast, et õnn tuleb meie õuele, kui pidevalt tulumaksumäära vähendada. Kahju, et meie ideed oma programmis toetanud sotsiaaldemokraadid ei julgenud hääletada südame häält kuulates , vaid kartsid koalitsioonipartnerite pahameelt. Eesti ühiskond on järjest enam kihistunud. Kehtiv maksusüsteem takistab tuhandetel täiskohaga ausat tööd tegevatel eestimaalastel oma töövilju nautimast ning paneb lisasurve sotsiaalkaitsesüsteemile,“ ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Ammas.

Vabaerakonna saadik Ammas ütles, et peaminister ja rahandusminister on juba jõudnud sildistada eelnõu vasakpoolseks ja valanud krokodillipisaraid, kuidas paremtsentristlik Vabaerakond sellise eelnõuga üldse välja tulla sai. „Õiglustunde ja reaalsissetulekute suurendamine Eestis on siiski täpselt kooskõlas meie veendumustega,“ ütles ta.

Tema sõnul pole suur enamik palgasaajaist tulumaksumäära langemist õieti tundnudki. „Eestis on maksukoormus täna tugevalt kaldu just alla keskmist palka teenivate töövõtjate tulumaksustamise poole. Tulumaksuvaba miinimumi jõuline tõus aga suurendaks ligi 80 protsendi töötajate sissetulekuid ja elavdaks tarbimist,“ lisas Vabaerakonna saadik.

Andres Ammas
5056318
[email protected]

 

Tagasiside