Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikute arvates puudutab haldusreformi seadus pea iga Eesti inimest ning seda ei pea öö varjus ja unise peaga menetlema ning sellest tulenevalt on mõistlik teine lugemine katkestada. Kui koalitsioon ja põhiseaduskomisjon annaksid signaali, et teine lugemine katkestatakse ja komisjon jätkab arutelusid, langeb ilmselt ära ka vajadus istungit vaheaegadega venitada.

Vabaerakond on esitanud haldusreformi seaduse teise lugemise eel üle 50 parandusettepaneku, mida koalitsiooniparteid ei ole soostunud läbi arutamagi.

Herkeli sõnul võimaldaks teise lugemise katkestamine ära hoida poliitiliseks teatriks kiskuvad ööistungid ning Riigikogu liikmed saaksid kõik muudatusettepanekud päevasel ajal ja selge teadmise juures läbi hääletada. „Võimalus täiendavaid ettepanekuid teha peaks maandama innukuse iga hääletuse eel 10-minutiline vaheaeg võtta“, ütles Herkel.

Tema sõnul on oluline märkida ka, et nii mahuka ning suure mõjuga eelnõu puhul on õige menetlemiseks rohkem aega võtta. „Mitte öist saaliaega, vaid päevast kvaliteetaega põhiseaduskomisjonis,“ rõhutas Herkel. Nii tuleks seadus kindlasti kvaliteetsem. „Seadusandlik võim on niigi nihkumas valitsuse suletud kabinetiuste taha ja parlamendi põhiseaduslik töö jääb tihtipeale tegemata. Kuna koalitsioon hääletab opositsiooni ettepanekud lihtsalt maha, siis on see taas üks kahetsusväärne näide nn kummitemplistumisest,“ lisas Herkel.

Ta lisas, et Vabaerakond vaatab erinevalt valitsusest Eestit kui tervikut ning on ettevalmistanud haldusreformi visiooni kuidas tagada omavalitsuste iseseisvus, võimekus ja anda kogukondadele jõudu juurde. Vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=6exxIAgnm90

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside