Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

haukanommVabaerakonna riigikogu fraktsioon esitas täna peaministrile arupärimise, mis on ajendatud Eesti välispoliitika juhtimise ebastabiilsusest viimase aasta jooksul. Vabaerakonna saadiku Monika Haukanõmme sõnul Rõivase välispoliitika on olnud lonkav ja halvasti kommunikeeritud, mis võib saada valitsusele saatuslikuks.

„Kindlasti on välisministrite sage ja skandaalne vahetumine halva mõjuga Eesti välispoliitiliste eesmärkide täitmisele. Meie välispoliitika juhtimine on elanud üle segaseid aegu. Avalikkus tunneb, et olulisemate otsuste tagamaid ei seletata ning nende tagajärgedega ei osata arvestada. Rõivase kolmandal välisministril Marina Kaljurannal on kindlasti raske taastada välispoliitika mõtestatud juhtimine,“ ütles riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Monika Haukanõmm.

Haukanõmme sõnul võivad välispoliitilised teemad, nagu kokkulepped pagulaste osas, reageerimine Venemaa ohule või Eurotsooni maadlus Kreekaga osutuda valitsusele saatuslikuks, kui neid ei osata Eesti inimestele lahti seletada ning langetatavatele otsustele piisavalt toetust koguda.

„Oleme olukorras, kus meie piiride taga toimuvad suured protsessid võivad vahetult mõjutada Eesti sisepoliitilisi otsuseid ja muuta jõuvahekordi. Valitsus on juba kord sattunud segadusse pagulaste küsimusega ja teinud probleemi käsitlemisel mitu kommunikatsiooniviga, mille tagajärjeks on ühiskonna suurenenud närvilisus. Kui seda ei suudeta parandada, siis selle valitsuse tulevik on tume,“ lõpetas Haukanõmm.

Tagasiside