Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Foto_Kybarsepp

Riigikogu põhiseaduskomisjon kujundas täna seisukoha pöördumise kohta, mis puudutab erakondade rahastamise vähendamist. Komisjon leidis, et Riigikogu selle teemaga edasi ei tegele, vaid kui sellega üldse tegeletakse, siis teeb seda Justiitsministeerium tuginedes töökavadele ja koalitsioonileppele. Sisuliselt tähendab see seda, et probleemiga ei tegeleta üldse. Formaalselt kasutas komisjon seadusest tulenevat võimalust „lahendada pöördumises püstitatud probleem muul viisil“.

„Sisuliselt tähendab komisjoni otsus seda, et koalitsioon ei kavatse erakondade rahastamise teemat tõsiselt võtta. See on kurb, lähtudes just 4000 inimese soovist ja murest Eesti poliitilise kultuuri pärast,“ sõnas Vabaerakonna fraktsiooni saadik Külliki Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul on otsus eriti küüniline lähtudes valitsuse kavast tõsta jõuliselt kütuseaktsiisi ning jätkata samal ajal erakondade luksuslikku rahastamist. Vähetähtis ei ole ilmselt selle küünilisuse juures ka see, et kõik Riigikogu erakonnad on viinud end rumala lauskampaaniaga suurtesse võlgadesse, mida nüüd üritatakse maksumaksja rahaga korvata.

Vabaerakond kavatseb kasutada kõiki parlamentaarse töö vahendeid selleks, et erakondade rahastamise teemat üleval hoida ning nõuda Reformierakonnalt, Keskerakonnalt, IRL-lt ja Sotsiaaldemokraatidelt senise küünilise priiskamise ja võlguelamise lõpetamist. Vabaerakonna tellitud analüüsi järgi eraldatakse Eestis erakondadele raha suhtes SKP ja elanike arvuga mitmeid kordi rohkem kui teistes Euroopa Liidu liikmesriikides. Ka ei ole erakondadele riigieelarvest eraldatav raha kuidagi sihtotstarbestatud.

 

Tagasiside