Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud esitasid rahandusministrile arupärimise saamaks lisainfot eelmise aasta lõpust hüppeliselt kasvanud madala aktsiisiga maksustatud raske kütteõli kasutuse kohta. Saadikurühma esimees Andres Herkel küsib, miks on Rahandusministeerium lasknud pika aja vältel petuskeemile tugineval kütusesegamisel toimuda ja palju riigil on seetõttu aktsiisimaksu saamata jäänud?

Herkel rõhutas, et rahandusministeeriumi ametnikud pole sellise petuskeemi olemasolu eitanud. „Raske kütteõli tarbimisse lubamine mootorikütusena ilma sellelt samaväärse kütuse ehk diisli aktsiisi tasumata on maksupettus,“ on kinnitanud ministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna peaspetsialist Lauri Lelumees. Ajakirjandus on teemat korduvalt käsitlenud dramaatiliste pealkirjade all, nagu „Kütuseärimeeste uued nipid“, „Aktsiisitõus sillutas tee pettustele“, „Kütusesegajad sandistavad automootoreid“ jms. Üheks varjuküljeks on ekspertide sõnul kujunenud see, et soodne, kuid ebakvaliteetne segu kahjustab automootoreid.

Reedeses vastuses Herkeli kirjalikule küsimusele kinnitas rahandusminister, et ministeerium esitab septembris valitsuskabineti nõupidamisele ettepanekud, mis lubaksid diiselkütusega sarnast rasket kütteõli maksustada diisli aktsiisimääraga. „Aga valitsus on lubanud olukorda varemgi lahendada ja ikka ja jälle jänni jäänud,“ meenutas Herkel ja esitas täpsustavad küsimused, et teada saada, miks aktsiisimääradel nii suur vahe on, miks pole vaatamata lubadustele korda majja saadud ning kas ministril on teada, kes selle maksuerisuse pealt on tulu teeninud.

Arupärimine
Rahandusministeeriumi vastus Andres Herkeli kirjalikule küsimusele

Lisainfo
Andres Herkel
[email protected]
5056540

 

Tagasiside