Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond on seisukohal, et Eesti ühiskond vajab tsiviilpartnerluse seadust ning sellel eesmärgil on Vabaerakonna saadikud andnud Riigikogu töösse paarkonnaseaduse eelnõu, mis ootab teist lugemist õiguskomisjoni töölaual. Vabaerakonna saadiku Külliki Kübarsepa sõnul on vastutustundetu seaduseid tühistada, kui lahendusi välja pakutud ei ole.

Eelnimetatud põhjendusel ei osalenud Vabaerakonna saadik Külliki Kübarsepp tänasel õiguskomisjoni istungil menetluses olnud Kooseluseaduse tühistamise seaduse hääletusel. Kübarsepa sõnul on eelnõu autor toonud kooseluseaduse menetlusseaduse Riigikogu töölauale eeskätt populistlikul eesmärgil, et sel teemal pildile pääseda enne kohalikke valimisi. Kübarsepp rõhutab, et suurim mure on komisjoni esimehe Jaanus Karilaiu soovimatus teha komisjonis tööd ning teadlikult venitada emotsionaalsete teemadega, mida oleks võinud arutada enne suvepuhkust.

Seadusloomes on Riigikogu liikmetel oluline hoolida inimeste tegelikust vajadustest, lisas Kübarsepp. Õiguskomisjoni hääletuse tulemus oli viis poolt ja viis vastu, ehk otsust ei langetatud. 

 

Lisainfo:

Külliki Kübarsepp
5166467
[email protected]

 

Tagasiside