Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond meenutab, et aastal 2013 on riigikontrolör avaldanud kirjas peaminister Andrus Ansipile kriitilise arvamuse Sisekaitseakadeemia kolimise ja uute hoonete rajamise kohta Ida-Virumaale. Toona jäi see plaan realiseerimata, nüüd küsivad Vabaerakonna saadikud arupärimises riigikontrolörile, mis on vahepeal muutunud ja kas muutunud on ka riigikontrolöri seisukoht.

aastal polnud riigi eelarvevahendite nappuse tingimustes põhjust kavandada suuri haridusinvesteeringuid lahus haridusstrateegilistest otsustest ja toona hinnati Sisekaitseakadeemia viimist Ida-Virumaale regionaalpoliitilise meetmena vähe mõjusana.
Vabaerakonna saadikud küsivad riigikontrolörilt mil moel mõjutab nüüd plaanitav kolimine Sisekaitseakadeemias antava hariduse kvaliteeti, õpilaskoha maksumust ja kõrgharidusstrateegia eesmärkide täitmist. Samuti millised eeldatavad kulutused kaasnevad Sisekaitseakadeemia uute hoonete ehitamise ja järgneva ekspluatatsiooniga ning kuidas see mõjutab riigieelarve strateegiat ja kust tuleb projekti jaoks raha.

Samuti soovitakse teada kuidas Sisekaitseakadeemia kolimine on seotud seniste kõrghariduse rahastamise ja taristu arendamise kavadega. Milliste argumentidega selgitada, et Ida-Virumaale annab just kõrgkooli kolimine parima arengutõuke. Vabaerakonna saadikud küsivad ka, kas riigikontrolör oskab nimetada millistele analüüsidele ja eksperthinnangutele on valitsus Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaale viimist otsustades tuginenud?

Lisainfo:
Andres Ammas
[email protected]

Tagasiside