Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond jätkab võimalike presidendikandidaadi kandidaatide avatud kuulamiste sarja ning kutsub kohtuma literaadi ja diplomaadi Jaak Jõerüüdiga 13. mail kell 18:30 Rahvusraamatukogu kuppelsaalis.

Vabaerakond soovib avatud kuulamisi korraldades saada rohkem aimu nende inimeste seisukohtadest, keda on avalikkuses Vabariigi Presidendi ametisse sobivate kandidaatidena esile tõstetud ja kes võiksid pälvida erakonna ja fraktsiooni liikmete toetust kui mitte esimeses, siis võib-olla teises või kolmandaski ringis. Kuulamistele on oodatud erakonna liikmed ja igaüks võtku ka sõpru kaasa.

Vabaerakonnal on Riigikogus kaheksa kohta ning see tähendab, et iseseisvalt oma kandidaati üles seada ei saa, erakond on valmis osalema sõelumisprotsessis ja läbi rääkima teiste erakondadega. Oma arvamuse kujundamiseks korraldab erakond „kohtumisi huvitavate inimestega”.

Tänane kohtumine on kolmas, varem on kuulamistel kõnelnud Marina Kaljurand ja Indrek Tarand. Artur Talviku juhitud kohtumisel on oodatud ka kuulajate küsimused.

Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul toetab Vabaerakond kandidaati, kel on parteideülene toetus ja ta on autoriteet ka väljaspool Eestit. „Eesti president peab olema võimalikult sõltumatu, oskama näha ja näidata suuremat pilti, kuhu Eesti peab minema.“ President peab reageerima ka Riigikogu praakide ja ülepingutuste suhtes, olema ühiskonna sidustaja. Ta peab olema veenev kõneisik ja dialoogipartner kõigi ühiskonna rühmade jaoks, tõi Herkel välja. Vabaerakond Riigikogus iseseisvalt oma kandidaati üles seada ei saa ning oma arvamuse kujundamiseks korraldab erakond „kohtumisi huvitavate inimestega.“

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

 

Tagasiside