Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud Andres Herkel, Monika Haukanõmm, Külliki Kübarsepp, Ain Lutsepp, Krista Aru, Artur Talvik ja Jüri Adams esitasid ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrile arupärimise Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kohta.

Arupärijate meelest on sihtasutus ellu kutsutud väga hea eesmärgi – Eesti ettevõtluse ja ekspordi võimekuse arendamiseks, kuid on viimasel ajal järjepidevalt silma paistnud halbade ja vastuoluliste uudistega.

Andres Herkeli üleantud arupärimises on soov saada hinnang EASi vähetulemusliku tegevuse kohta Eesti märgi, brändi ja tunnuslause otsingute kohta, Ermamaa kaasuse lahendamisel esile kerkinud ebaõiglustunde kohta, mis eriti puudutab ettevõtjaid, kes on tunduvalt väiksemate toetuste kohta pidanud esitama üksipulgi rahakasutuse aruandeid. Lõpuks toovad Vabaerakonna saadikud välja EASi sisemise rahakasutuse, mis kulmineerus nn lillekastmise rahaga.

Vabaerakonna saadikud küsivad ministri hinnangut toimunule, samuti milline on EASi nõukogu roll ja mida kavatsetakse ette võtta selleks, et lõpeksid asendustegevused, õiglustunnet riivavad otsused ja avaliku raha ebaotstarbekas kasutamine.

Lisainfo:
Andres Herkel
[email protected]
5056540

Tagasiside