Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, 30. mail arutab Riigikogu Vabaerakonna eelnõu, mis kehtestaks mandaatide ühitamatuse põhimõtte. See tähendaks ministrite peibutuspartidena valimistel kandideerimise lõppu ning Riigikogu liikmed ei saaks enam olla samaaegselt kohaliku volikogu liikmed, kuna valituks osutumisel peavad nad oma eelmisest positsioonist kohe loobuma.

Kell 13 algab Riigikogu ees aktsioon, kus ministreid ja Riigikogu liikmeid kutsutakse üles olema inimene ja mitte peibutuspart. Kohapeal grillitakse suure plakati taustal pardiliha.

Vabaerakonna fraktsiooni esimees Andres Herkel ütles, et isik kes on juba valitud rahvaesindajaks, aga kandideerib edukalt veel teise esinduskogu liikmeks, jääb oma eelmisest esinduskogu kohast ilma. Kui Riigikogu liige osutub valituks kohaliku omavalitsuse volikokku, siis tühistub Riigikogu mandaat ja vastupidi. Tema hinnangul piirab Toompea poliitikute otsene sekkumine kohalike omavalitsuste asjadesse nende autonoomiat ja kärbib kohalike tegijate võimalusi.

Vabaerakonna seisukoht on, et Riigikogu liikmetel kohalikus volikogus istuma lubav „kahe tooli seadus“ on legaliseeritud peibutuspartlus, mis ei tähenda, et asja väär ja valijat eksitav olemus on muutunud. Kohalikel valimistel kandideerivad valitsuse liikmed on endiselt puhtad peibutuspardid, kes ei soovigi teha kohalikus omavalitsuses tööd, vaid püüavad hääli valijat eksitades, teatas Vabaerakond.

Kõik ajakirjanikud on lahkesti oodatud. Kohal on ka Vabaerakonna saadikud Riigikogus.

Tagasiside