Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabaerakonna üldkoosolek toimub pühapäeval 5. juunil algusega kell 11 Tallinnas KUMU kunstimuuseumis. Koosolekul tehakse kokkuvõtted erakonna möödunud aasta tööst ning valib järgmiseks aastaks esimehe ning teised uued ametikandjad. Tänaseks on juhatuse esimeheks kandideerimiseks andnud teada Andres Herkel ja Jaanus Ojangu.

Üldkoosolekul esitab juhatuse aruande erakonna esimees Andres Herkel, kelle sõnul on erakond oma teisel tegevusaastal liikunud jõuliselt kursil, kus järgmist Eesti valitsust on ilma Vabaerakonnata raske ette kujutada. „Meie seisukohad, mida suured parteid peale valimisi ei tahtnud kuulda, jõuavad varem või hiljem valitsusprogrammi. Vanaviisi jätkates ei ole Eesti jätkusuutlik. Me peame olema julged, et pakkuda lahendusi. Vabaerakond on tugev tänu oma võimele seisukohti avatult ja kaasavalt kujundada ning dogmavabalt mõelda,“ ütles ta.

Merekultuuriaastal toimuva üldkoosoleku juhatab sisse Eesti Teaduste Akadeemia president akadeemik Tarmo Soomere apoliitiline külalisettekanne “Rahutu rannikumeri“.

Erakonna majandusaasta aruande esitab erakonna tegevjuht Vello Väinsalu, revisjonikomisjoni aruande esitab Anne Hansberg ja aukohtu aruande Margus Sardis.

Riigikogu fraktsiooni esimese tööaasta aruande teeb fraktsiooni aseesimees Andres Ammas.
Tähtaeg erakonna valitavatele ametikohtadele kandideerimiseks on 20. mai, lisaks sellele, et erakonna juhatuse 11 liikme kohale on kandidaatide konkurents, on tänaseks teada andnud ka kaks soovijat erakonna esimehe ametisse – Andres Herkel ja Jaanus Ojangu.

Valimistulemused selguvad ja pressikonverents toimub kell 16.

Eesti Vabaerakond on asutatud 20. septembril 2014 ja tänaseks kuulub sellesse 701 liiget. Vabaerakond on täis head tahet homse nimel pingutada ja teha tööd, et Eesti oleks edasipürgiv, vaba ja hooliv Euroopa riik.

Lisainfo:
Erakonna esimees Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside