Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsioon esitas Hea Õigusloome Tava konkursile hea seaduse näitena raamatupidamise seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse, mis võeti Riigikogus vastu 10. detsembril 2015.

Selle seadusega lihtsustatakse mikro- ja väikeettevõtja majandusaasta aruande sisu ning aruande esitamist, parandades seeläbi ettevõtluskeskkonda. Link seadusele, mille menetlemist vedas majanduskomisjon, on siin:

Halva seadusena tõi Teenusmajandusekoja konkursile Vabaerakonna fraktsioon välja planeerimisseaduse, mille Riigikogu võttis vastu 28. jaanuaril 2015. Planeerimisseadus puudutab väga paljusid Eesti inimesi, kelle elu on nimetatud seadusest tulenevalt muudetud tunduvalt raskemaks ja keerulisemaks. Link seadusele on siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/110112015009

Teenusmajanduse koja eestvõttel toimub iga-aastane parima ja halvima seaduse konkurss, et läbi tunnustamise ja taunimise tõsta õiguskultuuri ning suunata õigus toetama ühiskonda, mitte vastupidi. Vabaerakond peab head seadusloomet väga oluliseks. Jüri Adamsi sõnul on Eestis seadusi liiga palju ja need seadused on liiga pikad, seadus peab olema lakooniline ja liigsete detailideta, et ei peaks igal aastal tegema Riigikogus nendesse pigem kosmeetilisi parandusi.

Lisainfo:

Jüri Adams, 5127309

[email protected]

Tagasiside