Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsioon kaitseb 2016. aasta riigieelarve teisel lugemisel 19 muudatusettepanekut fraktsioonilt ja 13 ettepanekut fraktsiooni liikmetelt nn erakonnaraha paremaks kasutamiseks. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ootab Vabaerakond Riigikogult ka teisel lugemisel oma ettepanekute põhjalikku käsitlust.

„Vabaerakonna fraktsioon soovib 37 miljoni euro ulatuses lisaraha teadusele ja haridusele, ettevõtluskeskkonnale, põllumajandustoetustele ning suunata trahvist korjatavad rohkem kui 16 miljonit eurot riigi stabilisatsioonireservi, et enam ei oleks survet ega ahvatlust nende abil poliitilisi lubadusi ellu viia,“ lisas ta.

Kõik kaheksa Vabaerakonna fraktsiooni liiget tegid ettepanekuid, kuidas kasutada 2,7 miljonit eurot, mis moodustab poole liiga suureks paisunud erakondade rahastamisest, kokku 13 individuaalset ettepanekut.

Igamehe-ettepanekuid vaata siit!

Krista Aru teeb ettepaneku lisada summa teadus- ja arendustegevuse rahastamiseks, et kindlustada teadus- ja arendustegevuse võimekust Eesti arengu suunajana.

Ain Lutsepp teeb ettepaneku eraldada 500 000 eurot riigikaitseõpetuse õpetajate palkamiseks ning interaktiivse praktilise õppe läbiviimiseks rohkemates koolides. 2,2 miljonit eurot läheks Kaitseliidule, et katta kogu laste ja noorte vormiriietusvajadus ja soetada Kaitseliidule meditsiinikotte.

Monika Haukanõmme ettepanek on parandada selle raha eest taastusraviteenuse kättesaadavust Haigekassa eelarve kaudu. Päästeameti eelarvesse lisada raha küttekollete hooldamiseks ja remondiks, et vähendada tuleõnnetuste arvu ja suurendada vähekindlustatud perede turvatunnet.

Külliki Kübarsepp teeb ettepaneku maksta selle summa ulatuses põllumajandustoetusi. Pindalatoetusi tuleks maksta igale tootjale, kuid mitte rohkem kui 300 hektari osas tootja kohta.

Artur Talviku ettepanek on raha eraldada Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile, samuti täiendavalt rahastada Eesti Külaliikumist Kodukant ning vabatahtliku pääste, merepääste ja abipolitseinike kaasamissüsteeme.

Andres Ammas teeb ettepaneku see summa jagada ümber Eesti Rahvusringhäälingule Rio olümpiamängude ja jalgpalli EM-i ülekanneteks ning Eesti Olümpiakomiteele tippsportlaste ettevalmistamiseks ja maakondlikele spordiühendustele.

Jüri Adamsi ettepanek on lisada selle summa kodanike poliitiliseks harimiseks, tema sõnul on erakonnad rahastatud ebaproportsionaalselt suures mahus võrreldes sihtasutuste ja teiste mittetulundusühingutega.

Fraktsiooni esimees Andres Herkel tegi ettepaneku lisada 2,7 miljonit eurot Vabariigi Valitsuse stabilisatsioonifondi, et suurendada riigireservi.

Riigikogu rahanduskomisjon ei toetanud ühtegi Vabaerakonna fraktsiooni ega saadiku ettepanekut. Juhul kui üks igamehe ettepanekutest peaks Riigikogu toetuse saama, siis on fraktsiooni teised saadikud nõus oma ettepanekust loobuma. Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Andres Ammase sõnul on oluline pöörata avalikkuse tähelepanu sellele, et erakondadele kulub riigieelarves ebamõistlikult suur hulk raha, mida saaks kasutada mitmel palju paremal otstarbel.

Lisainfo:
Andres Ammas
[email protected]
5056318

Teate edastas:
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik Riigikogus
[email protected]
6316544, 5121721

 

Tagasiside