Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadik Jüri Adams taunib valitsuserakondade hiigelpressingut haldusreformi seaduse menetlemisel põhiseaduskomisjonis ja soovi see tekst kiirustades täiskogu ette viia. „Koalitsioonipartnerite toon ja tempo viitavad sellele, et eesmärk on reform lihtsalt ära teha,“ ütles Adams.

Opositsioonifraktsioonide muudatusi käsitles põhiseaduskomisjon neist ühtegi sisuliselt läbi arutamata. „Praegu paistab selge plaan teist lugemist täiskogus mitte katkestada ja seadust paremaks mitte teha,“ kinnitas Adams. Tema sõnul debatti ei olnud, see tähendab, et kodanike häält kuulda ei ole võetud.

Toetust ei saanud Vabaerakonna ettepanekud osavalla küsimuses. Sealjuures ei toetanud nii Keskerakonna kui ka Reformierakonna saadikud ettepanekuid vabastada Tallinn parteidiktaadist ja tugevdada iseseisvaid kogukondi. Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul on Tallinna teema lakmuspaber, mis näitab, et Keskerakonna ja Reformierakonna lõhnaga ei taheta valida Eestile üksnes presidenti vaid lasta Tallinnal jätkuvalt olla riik riigis.

Vabaerakonna saadikute sõnul ennustab teerullina tegutsemine seda, et ettepanekuid avada ja sisuliselt arutada ei kavatseta, ja seaduse paremaks tegemiseks teist lugemist ei katkestata, kuigi rohkem kui 200 ettepanekut seadust paremaks teha on olemas. „Muudatusettepanekute hulk on koalitsioonierakondadele suur väljakutse. Võib juhtuda nagu aasta tagasi kobareelnõuga, et valitsus seob haldusreformi seaduse vastuvõtmise usaldusküsimusega,“ ütles Talvik.

Vabaerakonna saadikud esitasid haldusreformi seaduse eelnõule üle poolesaja muudatusettepaneku, mille sisuks on Tallinna detsentraliseerimine, kohaliku demokraatia tugevdamine ning kohalike omavalitsuste sõltumatuse ja võimekuse parandamine.

Lisainfo
Artur Talvik
5021989
[email protected]

Tagasiside