Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel ütleb Est-Fori projekti lõppu kommenteerides, et nii valitsus kui Est-For tegid vigu, millega ignoreeriti nii avalikku arvamust kui läbipaistva asjaajamise põhimõtteid.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel ütleb Est-Fori projekti lõppu kommenteerides, et nii valitsus kui Est-For tegid vigu, millega ignoreeriti nii avalikku arvamust kui läbipaistva asjaajamise põhimõtteid. „Ehkki Est-Fori loobumist võib mingis mõttes võtta avalikkuse võiduna, ei tohiks kuidagi kaasa joosta arusaamaga, et investeeringud on saatanast. Vastupidi, siit tuleb õppida, kuidas maandada riskid, pidada ühiskonnaga dialoogi ja teha mõistlikud investeeringud võimalikuks,“ on Herkel veendunud.

2017. aasta veebruaris nelja ministriga kabinetivaikuses tehtud plaanid ja pikaaegselt turgu mõjutava tarneleppe varjatud ettevalmistamine RMK-ga ei loonud investeeringu jaoks soodsat eelhäälestust.

„Mõlemad osapooled hindasid täiesti valesti võimaliku suurtehase keskkonnariskidest tulenevat sotsiaalset mõju Tartu linna ja selle ümbruse elanikele. Kui need riskid ilmnesid ja hakkasid avalikku arvamust kujundama, siis taganesid seni valitsuses projekti toetanud erakonnad sellest ummisjalu,“ märgib Herkel.

Herkeli hinnangul on Jüri Ratase valitsus, mis on saanud kaks aastat nautida head majanduskasvu, ei ole teinud kaugemale vaatavaid samme senise kasvu kindlustamiseks. „Just headel aegadel on õige investeerida haridusse, teadusesse ja innovatsiooni, mis aga ei ole olnud Ratase valitsuse prioriteet. Eesmärk viia teadus- ja arendustegevuse avalik rahastamine ühe protsendini SKT-st on endiselt kättesaamatus kauguses. Kui Eesti majanduse olukord peaks halvenema, siis libiseb see eesmärk veelgi kaugemale,“ kritiseerib Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees.

Tagasiside