Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud andsid täna Riigikogu menetlusse arupärimised hariduse ning teadus- ja arendustegevuse rahastamise, tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse ja maapõue strateegia kohta. Töö- ja kodukorra järgi võiksid need arupärimised tulla vastamisele veel enne suvevaheaega, nimetas fraktsiooni esimees Andres Herkel.

Krista Aru andis üle arupärimise haridus- ja teadusministrile, mis tõukus aastateks 2017–2020 valminud riigieelarve strateegiast, kus valitsuse viie prioriteetse tegevus seas ei ole meie haridus-, teaduse- ja arendustegevuse eelisarendamist. „Eesti on haritud ja targa rahva maa, tahame, et hariduse ning teadus- ja arendustegevuse eelisarendamine oleks kogu aeg tähelepanu ja hoole all,“ ütles Krista Aru. Arupärimine puudutab ka teadus- ja arendustegevuse ehk Oki raporti edasiste tegevuste praegust seisu.
Monika Haukanõmm andis üle arupärimise töö ja terviseministrile seoses Eesti tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkusega. „Tahame teada, kuidas seda plaanitakse teha, võttes arvesse meie vähenevat ja vananevat rahvastikku, seda, et haigekassa eelarvest ei piisa juba praegu, et igal aastal umbes 6000 tööealist inimest on tööturul vähem ning ülalpeetavate arv aina suureneb, aastani 2040 võime jõuda 1,6 ülalpeetavalt 2,0-ni,“ nimetas Haukanõmm. Seoses sellega ongi seitse Vabaerakonna saadikut esitanud ministrile seitse konkreetset küsimust.
Andres Herkel andis üle arupärimise, kus on küsimused keskkonnaminister Marko Pomerantsile seoses maapõue strateegia valmimise ja tutvustamisega avalikkusele. „Meie arvates on väga oluline avalikkusel teada, kuidas kasutada Eesti maapõuevarasid ka majanduslikult meie kõigi jaoks kõige paremal moel, arvestades samas kõiki keskkonnaalaseid ja muid aspekte,“ ütles Herkel.

Arupärimine haridusministrile
Arupärimine töö- ja tervishoiuministrile
Arupärimine keskkonnaministrile

Lisainfo
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside