Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna jätkub Riigikogus haldusreformi seaduse teine lugemine. Vabaerakonna fraktsiooni liikmed esitasid kokkuvõttes ligi 60 sisulist muudatusettepanekut, millega soovitakse anda enam mõju ja vastutust kogukondadele läbi osavalla mehhanismi. Teine suurem ettepanek on jaotada Tallinn iseseisvateks omavalitsusteks, et tagada võimu detsentraliseerimine ning ühtlustada omavalitsuste võimekust üle Eesti.

Vabaerakonna fraktsioon esitas teise lugemise katkestamise ettepaneku. „Käesoleva haldusreformi eelnõuga soovib valitsus reformi läbi viia reformi enda pärast. Sisuliselt on tegemist piiride nihutamise eelnõuga, millega ei kaasne sisulisi muudatusi omavalitsuste rahastamises ega teenuste pakkumises. On ilmselge, et kõiki Eesti elanikke puudutava reformi eelnõu peab läbima sisulise arutelu, mitte kahekordse teerulli, millega kõigepealt lükatakse fraktsioonide ja Riigikogu liikmete ettepanekud tagasi kõigepealt komisjonis ja siis suures saalis,“ sõnas Vabaerakonna fraktsiooni liige Külliki Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul on hääletustega jõutud juba niikaugele, et saab järeldusi teha. „Vabaerakonna sisuettepanekuid ei toetatud. Valitsus tõrjub igasugust koostööd, mis viiks ülesannete ümbervaatamise ja tulubaasi küsimuste lahendamiseni. Sellistel tingimustel ei saa Vabaerakonna fraktsioon haldusreformi seaduse eelnõule oma toetust anda. Meie käitusime avatult ja esitasime alternatiivid, me ei ole võtnud ka vaheaegu vaheaegade pärast, kuid näeme kõikjal vaid Reformierakonna küünilisust. Tagasi on seni lükatud ka kõik koalitsiooni kuuluvate saadikute ettepanekud. Sisuliselt on Reformierakond kaaperdanud Eesti parlamentarismi“.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
5166467
[email protected]

Tagasiside