Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond tunnustab valitsust selle eest, et mõni haldusreformi-lollus jääb ära, samas mõnes kohas valitsust sugugi kiita ei saa. Nendes küsimustes, kus valitsus tänase seisuga aja maha võttis, ootame tõepoolest mõistlikku lahendust, ütleb Vabaerakonna saadik Andres Herkel.

Vabaerakond kiidab valitsust selle eest, et moodustatav Alutaguse vald jääb mõistlikesse piiridesse –  et Kohtla, Kohtla-Nõmme ja Toila valla liitmisest Alutagusega on loobutud. Tunnustus ka selle eest, et Häädemeeste-Tahkuranna (4982 elanikku) ning Saarde ja Surju (4873) valda omavahel ei ühendata, vaid nad saavad kumbki vähem kui 5000 elaniku nõude osas erandi. Mõistlik on ka erandi lubamine Antsla ja Urvaste (4649) vallale, leiavad Vabaerakonna saadikud.

Vabaerakond laidab valitsus eriti selle eest, et Loksa (2738) liitmisest Kuusaluga on loobutud. Herkeli sõnul on siin näha Keskerakonna erihuvi, ent samas, selle erandi lubamine avab tee teistele väikestele omavalitsustele, et nad saavad kohtu kaudu samuti erandit taotleda.

Herkel laidab valitsust Koeru-Rakke liitumisinitsiatiivi maha surumise eest, ja nende eraldi suundadesse ühendamise pärast.

Andres Herkel rõhutab, et Vabaerakond on esitanud Ratasele, Korbile ja õiguskantslerile poole aasta jooksul ligi 20 arupärimist haldusreformi kitsaskohtade kohta üle Eesti. „Meil on hea meel, et mõnel juhul on meid kuulda võetud, kuid erandeid võinuks veel rohkem olla,“ ütles Herkel.

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside