Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond hakkab sellest nädalast alates korraldama avatud kuulamisi, et saada rohkem aimu nende inimeste seisukohtadest, keda on avalikkuses sobivate kandidaatidena esile tõstetud ja kes võiksid pälvida erakonna ja fraktsiooni liikmete toetust kui mitte esimeses, siis võib-olla teises või kolmandaski ringis. Kuulamistele on oodatud erakonna liikmed ja igaüks võtku ka sõber kaasa.

Vabaerakonnal on Riigikogus kaheksa kohta ning see tähendab, et iseseisvalt oma kandidaati üles seada ei saa, erakond on valmis osalema sõelumisprotsessis ja läbi rääkima teiste erakondadega. Oma arvamuse kujundamiseks korraldab erakond „kohtumisi huvitavate inimestega,“ esimeste kohtumised on kokku lepitud:

 

Marina Kaljurand 23. aprillil Tallinnas
Allar Jõks 28 aprillil Tartus
Indrek Tarand 6. mail Tallinnas
Jaak Jõerüüt 13. mail Tallinnas
Täpsed kellaajad ja toimumiskohad ning edasine info on peatselt kirjas erakonna veebilehel ja Facebookis.

Erakonna esimees Andres Herkel ütleb, et Vabaerakond toetab kandidaati, kel on parteideülene toetus ja ta on autoriteet ka väljaspool Eestit. „Eesti president peab olema võimalikult sõltumatu, oskama näha ja näidata suuremat pilti, kuhu Eesti peab minema.“ President peab reageerima ka Riigikogu praakide ja ülepingutuste suhtes, olema ühiskonna sidustaja. Ta peab olema veenev kõneisik ja dialoogipartner kõigi ühiskonna rühmade jaoks, tõi Herkel välja.

Presidendivalimiste süsteem Eestis ei luba klammerduda ühe erakonna lemmikkandidaadi külge, sedastas fraktsiooni aseesimees Andres Ammas. Pigem saab välistada ebasobivaid kandidaate, olgu siis ilmavaate või isikuomaduste tõttu.
Augustis-septembris lähtub erakond otsuse tegemisel ülalnimetatud omadustest, mida peame riigipea valikul oluliseks.

Lisainfo:
Andres Ammas
Telefon 5056318
[email protected]

Tagasiside