Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles täna Riigikogus, et fraktsioon hääletas eile Riigikogu kodu- ja töökorra muutmise poolt, sest sellega muutub komisjonide töö protokollimine sisukaks ja läbipaistvus paraneb. Samas ei saa Vabaerakonna esimehe sõnul rahul olla sellega, et kõik opositsiooni ettepanekud, mis puudutasid istungite salvestiste ja muu abimaterjali säilitamist lükati tagasi.

“Me saame aru, et riigisaladusega kaetud teemasid ei salvestata ja komisjonide tööpraktika on erinev, kuid olemasolevate salvestiste ja muu abimaterjali unarusse jätmine ei ole õige. Kummastav on see, et koalitsiooni esindajad põhjendasid salvestisi puudutavate ettepanekute kõrvalejätmist sellega, et sel puhul ei pruugi sisukatele protokollidele üleminek saada vajalikku 51-häälelist toetust. Meie saame aru nii, et opositsioon neid ettepanekuid toetas ja toetab ka tulevikus. Sellest lähtudes esitasime oma muudatuse eelnõuna uuesti, et koalitsiooni kuuluvatel erakondadel tekiks veel kord võimalus olukorra üle järele mõelda ja leida vajalikud kümmekond lisahäält, et saaksime komisjonide istungitel toimuva ajaloo jaoks talletada.”

Vabaerakonna ettepanekul tuleb seadustada, et dokumentide kavandeid, nende koostamiseks kasutatavaid abimaterjale ning aruteludeks ja konsulteerimiseks koostatud materjale säilitatakse paberkandjal või irdkandjal. Ettepaneku järgi on need materjalid ametisiseseks kasutamiseks, pärast ligipääsupiirangu tähtaja saabumist ja materjalide arhiivi andmist saavad ajaloouurijad ja laiem avalikkus nendega tutvuda. 13. aprillil 2016 vastu võetud Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seadus sätestab, et käesolevas eelnõus sätestatud materjale ei loeta dokumentideks ega säilitata.

Lisainfo
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside