Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab 24 olulise eelnõuga Riigikogu kolmapäevase istungi päevakord, et valitsus on parlamendi juhtimise üle võtnud, vaigistamaks sisulist arutelu riigieelarve defitsiiti lubamise, Rail Balticu leppe, maksumuudatuste ja teiste oluliste teemade üle.

“Kolmapäevale on kuhjatud avalikkuse ja opositsiooni tähelepanu hajutamiseks hulk keerulisi eelnõusid, millest osa on Eesti arengule väga olulised – eelarvedefitsiidi lubamine, Rail Balticu leppe ratifitseerimine ja uued maksud. Päevakorra tihendus välistab süvenemise ja demokraatiale omase põhjaliku arutelu seaduste üle. Peaminister Ratase lubadusest teha Riigikogus rohkem koostööd on alles vaid mälestus,“ ütles Talvik.
„Selle asemel, et kaitsta mõistlikku seaduste menetlemist ja parlamendi väärikust, täidab Riigikogu juhatus juhtivministrite käske päevakorda kokku pannes. Eiki Nestor ja Enn Eesmaa, kus on teie riigimehelikkus?“ küsis Vabaerakonna esimees.

„Kahaneva tööealise elanikkonna ja EL-i toetuste vähenemise tingimustes peab Eesti jätkama konservatiivse eelarvepoliitikaga, mis tagab riigi jätkusuutliku majandamise ja väldib laenudesse uppumist. Rail Balticu põhiline probleem on väga suurte vahenditega eelmise sajandi raudtee ehitamine, samal ajal kui transporditehnoloogia areneb kiiresti. RB valmimise ajaks on maailmas kasutusel ilmselt juba Hyperloop kiirühendused. RB kavandamisel on kodanike arvamust eiratud ja asju aetud läbipaistmatult, lisaks jäetakse olemasolev raudtee enamasti uuendamata. Vabaerakond ei toeta Rail Balticu leppe ratifitseerimist praegusel kujul,“ sõnas Talvik.

Lisainfo:
Artur Talvik
5021989
[email protected]

Tagasiside