Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Talviku sõnul vajab riigikogu juhatus poliitilise kultuuri muutust. Selleks esitab fraktsioon aseesimehe kandidaadiks Krista Aru, kes annab esimehe sõnul Riigikogu juhtimisse tasakaalu ning erapooletust.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul vajab Riigikogu töö värsket pilku, kindlat kätt, maine parandamist ning üldise poliitilise kultuuri muutust. „Krista Aru on selle nimel juba praegu väga palju teinud,“ ütles Talvik.

„Riigikogu töö- ja kodukord on ajale jalgu jäänud, see allutab saadikud fraktsioonile, soosib käsu peale nupu vajutamist ning pärsib riigikogu liikme põhiõigusi,“ tõi Talvik välja.

Ta lisas, et võim on parlamendilt valitsusele libisenud ning Riigikogu juhatuse ülesanne on leida tasakaal. „Näiteks võib tuua kobareelnõu, kus eesmärgiks polnud Eesti majanduse edendamine ning kvaliteetne seadusloome, vaid valitsuse surve läbi suruda koalitsiooni kokkuleppeid. See pole demokraatlik lähenemine,“ lisas Talvik.

Samuti ei tohi Riigikogu juhatuse ametikoht olla ühelegi poliitikule isikliku valimiskampaania tegemise kohaks, mida on välja toonud näiteks Reformierakonna esimees Hanno Pevkur. „Riigikogu aseesimehe koht ei ole eelduslikult Reformierakonna oma ning see hoiak, et nad tulevad ja selle lihtsalt võtavad ning hakkavad seal oma partei asja ajama, peab muutuma,“ lõpetas Talvik.  

Vabaerakonna fraktsioon leiab, et Krista Aru on energiline, autoriteetne ning hoiab oma töös joont, mis aitab kaasa Riigikogu töö efektiivsemaks muutmisele ja maine paranemisele.

Ajakirjaniku haridusega Arul on lisaks filosoofiadoktori kraad, ta on ajakirjandusuurija ja –õppejõud. Ta on töötanud Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi direktorina, kuni tööle asumiseni Riigikogus oli ta Eesti Teadusagentuuri juhatuse liige. Praegu on ta Eesti Rahva Muuseumi SA Iisaku Kihelkonnamuuseum ning Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige. Alates 2014. aasta veebruarist on ta Jaan Tõnissoni Seltsi esimees.

Senine Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas astus 16. oktoobril ametist tagasi.

 

Lisainfo:

Artur Talvik
Vabaerakonna esimees
5021989
[email protected]

 
Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside