Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eilsel Riigikogu istungil nimetas Keskerakonna fraktsiooni liige ja rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin Vabaerakonna saadikut Andres Herkelit latentseks pedofiiliks. Herkel ja Vabaerakonna fraktsioon ootavad Stalnuhhinilt avalikku vabandamist. Kui seda ei tule, peab Keskerakonna saadiku sõnakasutusele hinnangu andma Riigikogu juhatus ning Keskerakonna fraktsioon.

Eile õhtul, kui peaminister Jüri Ratas vastas Vabaerakonna liikmete arupärimisele korruptsioonist kohalikes omavalitsustes, ütles Mihhail Stalnuhhin debati käigus Andres Herkelile: „Ma loodan, et sina ka ei solvu, kui mina näiteks sama õiendusega võin nimetada näiteks latentseks, no kelleks, pedofiiliks.“ Herkel oli eelnevalt arupärimist tutvustades öelnud, et korruptsiooniprobleem Narvas on latentne ning seal kandideerisid valimistel Keskerakonna nimekirjas ka korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud isikud.

„Meie esindaja ei kasutanud ühtegi faktidega põhistamata väidet, osutades Narva näite puhul kahe Keskerakonna liikme korruptsioonijuhtumile ning hiljem ka asjaolule, et Narva volikogus ei määra Keskerakonna enamus opositsioonilisi volikogu liikmeid seadust eirates volikogu komisjonidesse. Stalnuhhini sõnakasutus ja isiklik rünnak oli täiesti sobimatu, see ei saa kuuluda parlamentaarsesse vaidlusesse ega ühtegi tsiviliseeritud debatti. Vabandamine on vähim, mis peab sellele järgnema,“ ütles Vabaerakonna fraktsiooni esimees Artur Talvik.

Arutelu ajal saatis Andres Herkelile vabandussõnumi peaminister Jüri Ratas. „Meile valmistas küll pettumuse see, et peaminister pidas küsimustele vastates õiguspäraseks nii Tallinna linnajuhtide nn. lahkumistasusid kui ka korruptsioonis süüdi mõistetud inimeste linnasüsteemis tööle võtmist, aga Stalnuhhini etteastele reageeris ta kiirelt, saates mulle telefonisõnumiga vabanduse,“ ütles Vabaerakonna saadik Andres Herkel.

„Debatt Ratasega oli korrektne ja temale ei ole vormilisi etteheiteid, aga leiame, et Stalnuhhin, kes on ühtaegu Riigikogu rahanduskomisjoni esimees, peab oma sõnakasutuse eest vastutama,“ leidis Talvik. Ta lisas lõpetuseks, et selliseid väljendeid kasutav ja korruptiivset mõttelaadi kaitsev inimene ei saa juhtida nii vastutusrikast komisjoni, kui seda on rahanduskomisjon.

 

 

Lisainfo:
Artur Talvik
Vabaerakonna esimees
5021989
[email protected]

 

Andres Herkel
Riigikogu Vabaerakonna saadik
505 6540
[email protected]

 

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside