Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimees Artur Talvik õnnitleb IRL-i vastvalitud esimeest Helir-Valdor Seedrit ja toob välja, et vabakonservatiivne mõtteplats jääb ilmselt ühest mängijast ilma.

„Soovin Helir-Valdorile Vabaerakonna nimel palju edu! Arvestades ametisoleva valitsuse arutu rahajagamise himuga ja tema erakonda tabanud madalseisuga, on vastvalitud esimehe ees Heraklese väljakutse. Aga Seeder on suure poliitilise kogemusega rahvuslik-konservatiivne maamees, kel on mitmeid tugevaid külgi. IRL-i konservatiivsemal tiival läks hästi,“ ütles Talvik.

Talviku hinnangul tähendab IRL-i liikmete eelistus ilmselt seda, et Vabaerakonna deklareeritud vabakonservatiivne mõtteplats on jäämas ühest mängijast ilma ja see paneb Vabaerakonnale survet juurde.

„Eesti poliitikale on pigem hea, kui IRL hakkab pakkuma EKRE-le selgemat alternatiivi. Vabaerakonna olukord mõnevõrra muutub. Me peame veelgi jõulisemalt seisma tugeva kodanikuühiskonna ja demokraatia, väikeettevõtluse kasvukeskkonna, üksikisiku vabaduste ning uuendusliku majanduse eest,“ lõpetas Vabaerakonna esimees.

Lisainfo:
Artur Talvik
5021989

Tagasiside