Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul avab tänane kohtuotsus, millega ringkonnakohus tunnistas põhiseadusvastaseks isiklikule autole laieneva poliitreklaami tegemise keelu, paremad võimalused uute tulijate ja valimisliitude valimiskampaaniaks.Talvik tänab demokraatia võidule kaasa aidanud advokaate Maria Pihlakut ja Kaido Künnapast Soraineni advokaadibüroost.

„Absoluutne välireklaami keeld aktiivse agitatsiooni ajal andis ebaõiglase eelise suurparteidele, kes käsutavad riigieelarvest pärit hiigelsummasid. See raha kulutatakse sisutuks lausreklaamiks kõigis meediakanalites. Oluliselt tagasihoidlikumate võimalustega uued erakonnad, valimisliidud ja üksikkandidaadid ei jaksa nendega võrreldes oma ideid sama nähtavaks teha ja on ebavõrdses seisus. Nõrk konkurents poliitikaväljal toob ühiskonnas kaasa seisaku ja partokraatliku mentaliteedi puhul taganeb avalik huvi kitsa grupihuvi ees,“ ütles Talvik.

„Mul on hea meel, et ringkonnakohus tunnistas põhiseadusvastaseks vähemalt isiklikul autol välireklaami tegemise keelu – iga kandidaat kleepigu oma autole sõnumeid ja reklaamigu neid julgelt, sest see on osa sõnavabadusest ja osa poliitikast. Mõistlikud piirangud peavad olema, aga mitte sellised, mis lämmatavad uusi tulijaid ja poliitiliste ideede konkurentsi,“ sõnas Artur Talvik.

Vabaerakonna saadiku sõnul on otstarbekam seada kampaaniakuludele lagi, vähendada erakondade rahastust ning toetada kohalikel valimistel edukaks osutunud valimisliite ja üksikkandidaate. „Kogu poliitika rahastamise süsteem vajab reformi ja detsentraliseerimist.“

Ringkonnakohus tunnistas oma tänase otsusega riigikogu valimise seaduse poliitilise välireklaami keeldu puudutava paragrahvi põhiseadusega vastuolus olevaks, teatas kohtu pressiesindaja.

Lisainfo:
Artur Talvik
[email protected]
5021989

Tagasiside