Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud ei toeta riigikontrolöri ametisse nimetamist. Põhjuseks on riigikontrolöri kandidaadi esitamise kiirustav ja puudulik protsess. Lisaks ei tohiks riigikontroll muutuda riigiasutustele mugavaks partneriks, milles Vabaerakond praegu ohtu näeb.

“Vabaerakonna saadikute jaoks on riigikontrolöri nimetamisprotsess olnud puudulik. Erakonnajuhtide informeerimine viimasel hetkel enne kandidaadi avalikustamist oli formaalne. Vaja olnuks sisulist üksmeele otsimist kõigi poliitiliste jõudude vahel,” tõi hääletamisest loobumise peamise põhjusena välja Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas.

Ka on saadikute jaoks küsimuse all, kas riigikontrolli mõjukus tõuseb või vähemalt säilib praegusel tasemel. “Eelmise riigikontrolöri ametiajal muutus institutsioon järjest söakamaks. Eeskuju väärivate näidetena meenuvad näiteks Estonian Airi audit või osutamised ministeeriumide soovimatusele kohaneda tõenäoliselt väheneva EL-i toetusrahaga. Riigikontroll ei peaks olema tige, kuid ta ei tohi muutuda ka riigiasutustele mugavaks partneriks. Kuna riigikontrolöri kandidaat tuleb ametnike hulgast, siis praegu me sellist ohtu tajume,” tõi Ammas välja.

“Teada on, et mitmed kandidaadid loobusid ning see omakorda paneb kahtlema riigikontrolöri ameti mõjukuses. Meie jaoks on küsimusi rohkem, kui vastuseid ning see teeb hääletuse keeruliseks,” lõpetas Ammas.

Eesti Vabariigi põhiseadusele vastavalt nimetab riigikontrolöri ametisse Riigikogu Vabariigi Presidendi ettepanekul. Ettepaneku heakskiitmiseks on vajalik poolthäälte enamust parlamendis toimuval salajasel hääletusel.

President Kersti Kaljulaid tegi Riigikogule ettepaneku nimetada riigikontrolöriks Janar Holmi.

Lisainfo:

Andres Ammas
Vabaerakonna saadik
[email protected]
5056318

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

 

Tagasiside